Wojewódzko - Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie

SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA I POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO

W niedzielę 28 sierpnia 2005 r. odbędą się w Wolsztynie po raz pierwszy Wojewódzko - Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Na Rynku o godzinie 13.00 odprawiona zostanie Msza Św. Dziękczynna, po czym nastąpi przejście korowodu dożynkowego z Rynku ulicami Poznańską, 5 Stycznia, Poniatowskiego i Bohaterów Bielnika na stadion, gdzie odbędzie się część obrzędowa Święta Plonów.
W uroczystościach weźmie udział wielu gości nie tylko z Wielkopolski. Prosimy mieszkańców naszego miasta i gminy o miłe ich przyjęcie oraz
o udekorowanie swoich domów flagami państwowymi i kościelnymi.
W związku z dożynkami nastąpią okresowe utrudnienia komunikacyjne. Ulice dojazdowe do Rynku (ul. Poznańska, Kościelna, Krótka, częściowo 5 Stycznia i ul. Dr Roberta Kocha) zostaną zamknięte w dniu 28 sierpnia od godz. 10.00 do ok. 15.00. W czasie przejścia korowodu (godz. 14.30 - 16.00) nie będzie możliwości wjazdu na trasę przemarszu. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich na uroczystości dożynkowe na Rynku i stadionie (w przypadku niepogody w Farze i MSS "Świtezianka"). Parkingi ogólnodostępne przewidziano na ul. Komorowskiej i przy Skansenie.

Burmistrz Wolsztyna i Starosta Wolsztyński

Aktualności góra