"IV Konkurs Muzyki Ludowej"

W dniach 18 - 19 czerwca 2005r. w Kopanicy odbył się IV Konkurs Muzyki Ludowej pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Udział zgłosiło 58 muzyków i kapel.
W piątek 17 czerwca "przetarto" Szlak Koźlarski im. Tomasza i Walentego Brudłów (Kopanica, Mała Wieś, Wąchabno, Linie, Wojnowo, Stare Kramsko, Laski, Podmokle Małe, Janowiec).
W sobotę 18 czerwca niemal wszyscy uczestnicy imprezy spotkali się w kościele farnym w Wolsztynie pod najstarszym wizerunkiem dudziarza zachodniej Wielkopolski (fresk J.Byszkowskiego, 1778r.). Stamtąd po przemarszu na Rynek i po zwiedzeniu parowozowni a także po krótkim występie każdego zespołu przy parowozie "pod parą" uczestnicy przyjechali do Kopanicy pociągiem retro.
Po opuszczeniu pociągu muzycy w korowodzie przemaszerowali przez Kopanicę, gdzie na sali wiejskiej uroczyście otwarto Konkurs.
Zespół "Iskierki" z Belęcina wystąpił z przedstawieniem "Gdyby kuska nie skakała"
Po występie rozpoczęły się kilkugodzinne przesłuchania.
Później nad jeziorem w Wąchabnie przy ognisku i przy muzyce kapel koźlarskich i zespołu "Tuchorzacy" obochodzono Noc Świętojańską.
W trakcie trwania konkursu jak również po części konkursowej, część osób rozjechała się na cmentarze w Chobienicach, Zakrzewie oraz kopanicki, żeby uczcić zmarłych muzyków: Tomasza Brudły z Wąchabna, Jana Gniotowskiego z Chobienic, Stanisława Felisia z Grójca Małego i Franciszka Muńki z Belęcina. Następnego dnia od rana kapele grały w Grójcu Małym, Starym Kramsku, Tuchorzy i Jaromierzu.
O godzinie 13.00 na placu przy Sali Wiejskiej w Kopanicy proboszcz kopanickiej parafii ks. Krzysztof Mizerski odprawił Polową Mszę Św. z udziałem muzyków i gości.
Po ogłoszeniu wyników Konkursu i wręczeniu nagród rozpoczął się Koncert Finałowy z dudziarzem i koźlarzem. Po koncercie rozpoczął się Festyn rekreacyjny z udziałem:

 • Zespołu Szkolnego "Allegro" z Belęcina,
 • Kapeli "Goluska" z Oravskiej Polhory /Słowacja/,
 • Przedszkola Publicznego w Kopanicy
 • Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kopanicy
 • Zespołu Śpiewaczego "Kargowiacy".
  Po festynie odbyła się zabawa taneczna podczas której przygrywał zespół "Index".
  W trakcie trwania Konkursu Muzyki Ludowej odbyła się impreza towarzysząca pt. "Kozioł w zagrodzie" - pokaz ze zbiorów Marka Fr. Modrzyka z Nądni.

  Wyniki IV Konkursu Muzyki Ludowej Pobierz  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
  5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
  9.jpg 10.jpg 11.jpg 11.jpg
  9.jpg 10.jpg 11.jpg 11.jpg
  9.jpg 10.jpg 11.jpg 11.jpg
  9.jpg 10.jpg 11.jpg 11.jpg
  9.jpg 10.jpg 11.jpg 11.jpg
  9.jpg 10.jpg 11.jpg 11.jpg
  9.jpg 10.jpg 11.jpg 11.jpg


  Aktualności góra