"GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY"

Już po raz trzeci odbył się Konkurs Ortograficzny "Dyktando" o tytuł Mistrza ortografii Gminy Siedlec w kategorii klas IV - VI. Dnia 20 kwietnia 2005 roku 15 uczestników zmagało się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji. Pierwsze miejsce wywalczyła Klaudia Bargiel (ZSPiG Kopanica), na drugim uplasowała się Joanna Czepiak (ZSPiG Belęcin), a trzecie zajęła Marta Horowska (SP Siedlec).
W oczekiwaniu na wyniki uczniom czas umilała grupa teatralna "PARAGR"F (-2)" (dawniej Teatr Pozytywny), która przedstawiła sztukę pt. "Takie tam". Autorem tekstu, reżyserem i jednym z aktorów był Grzegorz Śmiałek. Pozostałe role zagrali: Alicja Brudno, Joanna Frankowska oraz Maciej Wita.
Warto dodać, że organizatorami konkursu byli: Zespół Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Chobienicach oraz Szkoła Podstawowa w Siedlcu. Rozgrywki odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Siedlec - Adama Cukiera, który ufundował nagrody. Tekst dyktanda przygotowały polonistki: Iwona Janczewska i Wiesława Śmiałek.