POLAGRA 2004

W dniach od 7 do 10 października 2004 roku nasza gmina poraz pierwszy wystawiła się podczas tegorocznych targów rolniczych POLAGRA FARM 2004 w Poznaniu.Było to wspólne stoisko z gminą Przemęt, Wolsztyn i Starostwem Powiatowym w "Pawilonie Regionów" co stanowiło bardzo silną i zgraną grupę. Nasze wspólne stoisko zdobiła 12 metrowa panorama namalowana przez miejscowych artystów, która przedstawiała najbardziej charakterystyczne miejsca dla naszych gmin.
Na stoisku naszej Gminy prezentowaliśmy wyroby naszych lokalnych producentów. Odwiedzający mogli skosztować naszych rodzimych produktów m.in.: ciasta "domowej roboty", swojskiego chleba posmarowanego smalcem, wędlin firm masarniczych oraz szerokiego asortymentu śledzi.
W niedzielę 10 października czyli ostatniego dnia targów nasze stoisko uświetniła swoją obecnością Pani Wanda Woźna - Batory, która wystąpiła w tradycyjnym stroju wielkopolskim wraz z paniami z zespołu "Perły". Pani Wanda osobiście wykonała wypieki oparte na recepturach sprzed wielu lat w tym: babki muślinowe, ciasto drożdżowe ze śliwkami oraz pięknie lukrowane pierniki i domowe nalewki. Pani Wando za zaangażowanie i obecność serdecznie DZIEKUJEMY.
bardzo miłą niespodziankę zrobili osobiście odwiedzając targi radni i sołtysi naszej gminy.
Zwiedzającym czas umilił występ zespołu TUCHORZACY.
W imieniu Wójta i władz samorządowych gminy Siedlec serdecznie dziękujemy za pomoc podczas przygotowań do Polagry jak i za produkty, które mogliśmy wystawić na naszym stoisku. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy dla:
- Przedsiębiorstwo WELLTON,
- Spoiw - Candi,
- Przetwórstwo Ryb i Warzyw Piątek,
- Zakłądy Mięsne Gracjan Kiciński,
- Wypieki Domowe Janina Rozynek,
- Ogrodnictwo Zdzisław Brudło.
- Piekarnia Olejniczak Leszek

foto: Wojciech Lis

Aktualności góra