Aktualności


Drużyna OSP Kopanica obserwuje taktykę przeciwników


Nasze wozy prezentowały się godnie


Ostatnie przygotowania przed zawodami


Powrót z przygotowań do zawodów


Samochody naszych druhów - strażaków z Niemiec


Start drużyny niemieckiej (pogoda nie dopisała)


Strażnica w Golßen

Foto: D. Ziomko

Na podstawie nawiązanej współpracy strażaków i podpisanego, w dniu 2 maja w Tuchorzy, porozumienia o stosunkach partnerskich Związku Gmin Golßen i Gminy Siedlec, w dniach 14-16 maja br., na zaproszenie strony niemieckiej w miejscowości Alt Golßen przebywała delegacja strażaków z gminy Siedlec.

Program wizyty oparty był o zorganizowane w dniu 15 maja zawody strażackie związku gmin Golßen. Delegacja złożna była z dwóch drużyn:

  • OSP Kopanica - strażacy powyżej 18 lat,
  • MDP OSP Chobienice - dziewczynki do 16 lat
  • opiekunów i tłumaczy.

Podczas wizyty delegacja miała możliwość bliższego poznania się ze strażakami z Niemiec, zwiedzenia strażnic w Golßen i Grynig, obejrzenia sprzętu strażackiego jakim dysponują druhowie zza Odry, była możliwość zapoznania się z organizacją ochrony przecipożarowej, występującymi zagrożeniami z jakimi zmagają się strażacy ze ] związku gmin Golßen, systemem szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (patrz: www.kfj-lds.de), a także wzięcia udziału w zawodach pożarniczych wg regulaminu jaki obowiązuje w Brandenburgii. Wzięło w nich udział 15 drużyn w kategorii mężczyzn powyżej 18 lat i 9 drużyn w kategorii MDP dziewcząt. W tych kategoriach wiekowych startowały nasze drużyny zajmując odpowiednio 7 i 8 miejsce w swoich kategoriach. W ocenie komendanta ochotniczych straży pożarnych w Golßen nasze drużyny zaprezentowały się badzo dobrze i nie odstawały poziomem wyszkolenia od swoich przeciwników na zawodach.

Podczas podsumowania zawodów komendant ochotniczej straży pożarnej w Golßen wręczył dowódcom naszych drużyn dyplomy oraz okolicznościowe upominki z okazji pierwszego spotkania w poszerzonej Europie. My także byliśmy na tę okazję przygotowani i wręczyliśmy pamiątkowe statuetki komendantowi, Pani Urszuli Schadow i komendantowi jednostki straży pożarnej, na której terenie zorganizowane były zawody z pozdrowieniami od mieszkańców, strażaków, władz gminy Siedlec i z podziękowaniem za miłe przyjęcie. Zaprosiliśmy również naszych druhów z Niemiec na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze do Jaromierza, które odbędą się 6 czerwca br.

Na zakończenie wizyty zostaliśmy zaproszeni przez komendanta ochotniczej straży Pożarnej z Golßen do Luben na spływ łodzią po kanałach i dopływach Sprewy.

Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej - Dariusz Ziomko

Aktualności góra OSP