Świetlicowy Dzień Dziecka2013-07-11  

Dnia 22.06.2013r. w sobotnie przedpołudnie przy wigwamie w Chobienicach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana dla dzieci uczęszczających na zajęcia do Świetlic Środowiskowych w Kiełpinach i Siedlcu.

Spotkanie to rozpoczęło się krótką pogadanką z st. asp. Mirosławą Gracz z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Później dzieci miały możliwość skorzystania z różnych atrakcji, więc każde z nich znalazło coś dla siebie. Jedni malowali farbami, inni podziwiali otoczenie przez alko gogle. Ogromnym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek, który do ostatniej chwili był „oblegany”. Dzieci odwiedzili również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobienicach, którzy pozwolili im zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i potrzymać sikawkę.

Wszyscy zajadali się kiełbasą z ogniska, pysznymi lodami oraz plackami upieczonymi specjalnie na tą okazję przez rodziców dzieci oraz panie opiekunki. Na zakończenie pociechy otrzymały nowy sprzęt dla swojej świetlicy oraz wylosowane przez siebie maskotki. W przyjaznej atmosferze upłynęły cztery godziny spotkania, na pamiątkę którego zrobiono wspólne zdjęcie.

Dziękujemy członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siedlcu za wsparcie finansowe, Pani Policjantce za cenne rady, strażakom za świetną zabawę oraz wszystkim tym, którzy pomogli przy organizacji tej imprezy.