GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE2017-06-23  

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE, POŁĄCZONE Z OBCHODAMI JUBILEUSZU 90-LECIA – TUCHORZA 2017

Miniona sobota tj. 17 czerwca 2017 roku w gminie Siedlec minęła pod znakiem sportowych zmagań oraz uroczystości jubileuszu 90-lecia OSP Tuchorza. Wszystkich zgromadzonych na płycie boiska w Tuchorzy powitał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Siedlcu dh Maciej Tomalik. To wydarzenie swoją obecnością zaszczycili m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wolsztynie dh Henryk Żok, Wicestarosta Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wolsztynie, Starosta Powiatu Wolsztyńskiego dh Janusz Frąckowiak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Przemęcie dh Józef Pałch, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie bryg. Sławomir Śnita, były Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie mł. bryb. w st. spoczynku Kazimierz Wojciski, dowódca jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie st. asp. Damian Glapiak, kierownik Posterunku Policji w Siedlcu asp. sztab. Tadeusz Tomys, Wójt gminy Siedlec pan Jacek Kolesiński, Wicewójt gminy Siedlec pan Hieronim Birk, Zastępca Starosty Wolsztyńskiego pan Piotr Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu pan Andrzej Wita, Przewodniczący Rady gminy Siedlec pan Andrzej Kazimierczak, Wiceprzewodniczący Rady gminy w Siedlcu pan Robert Winiarz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wolsztyn pan Andrzej Popko oraz grono przyjaciół OSP Tuchorza.

Uroczystość była okazją do wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń i medali.

ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA ODZNACZONO:
•    ZŁOTYM MEDALEM:
dh Waldemara Prządkę

•    SREBRNYM MEDALEM:
dh Łukasza Adama, dh Dariusza Fornalkiewicza, dh Atura Birka

•    BRĄZOWYM MEDALEM:
dh Dawida Budę, dh Kamila Fornalkiewicza, dh Dawida Klim, dh Łukasza Monkiewicza, dh Piotra Wogę

ODZNAKĘ STRAŻAK WZOROWY OTRZYMALI:
dh Robert Kosicki, dh Tomasz Pusiak, dh Błażej Rogoziński, dh Łukasz Włodarczyk

PRZYZNANO ODZNAKI:
•    Za Wysługę 60 Lat dh Bogusławowi Banaszakowi
•    Za Wysługę 55 Lat dh Szczepanowi Buda, dh Tadeuszowi Monkiewiczowi
•    Za Wysługę 45 Lat dh Michałowi Drzewieckiemu, dh Krzysztofowi Zyznarskiemu
•    Za Wysługę 35 lat dh Bogdanowi Drzewieckiemu, dh Wojciechowi Piosikowi
•    Za wysługę 30 lat dh Józefowi Wieczorkowi
•    Za Wysługę 20 Lat dh Radosławowi Banaszakowi
•    Za Wysługę 15 Lat dh Łukaszowi Monkiewiczowi.

Kolejnym punktem części oficjalnej były życzenia i gratulacje dla jubilatów. Nie tylko jednostka OSP obchodziła swój jubileusz. Strażacy z wszystkich jednostek OSP z terenu gminy korzystając z okazji podziękowali dh Hieronimowi Birkowi za 20-letnią niezawodną pomoc i wsparcie w działaniach na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Życzyli Druhowi dalszej owocnej współpracy, powodzenia w podejmowanych przedsięwzięciach oraz wielu nowych sukcesów.

Z okazji obchodzonych w 2017 roku jubileuszy istnienia jednostek OSP Boruja, OSP Jaromierz, OSP Reklin i OSP Tuchorza, Starosta Powiatu Wolsztyńskiego dh Janusz Frąckowiak przy asyście Zastępcy Starosty Wolsztyńskiego pana Piotra Krajewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu pana Andrzeja Wity wręczyli na ręce przedstawicieli wymienionych jednostek czeki na zakup sprzętu i umundurowania.

Po zakończeniu części oficjalnej Prezes dh Maciej Tomalik ogłosił otwarcie tegorocznych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Mimo deszczowej aury na boisku sportowym w Tuchorzy na starcie stawiło się 27 drużyn męskich i 10 żeńskich z terenu gminy Siedlec, które zmierzyły się ze sobą w sztafecie pożarniczej, oraz ćwiczeniach bojowych walcząc o miano najsprawniejszej. Rywalizacja była zacięta, nie brakowało emocji.

W zawodach gościnne, poza rywalizacją wystąpiła jednostka OSP z Wielichowa. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, której przewodniczył kpt. inż. Szymon Czachnowski.

Po oficjalnym odczytaniu protokołu zawodów przez Sędziego Głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

Grupa CTIF dziewcząt:
1 miejsce – OSP Siedlec
2 miejsce – OSP Jażyniec
3 miejsce OSP Kopanica

Grupa CTIF chłopców:
1 miejsce – OSP Jażyniec
2 miejsce – OSP Siedlec
3 miejsce – OSP Chobienice
4 miejsce – OSP Reklin
5 miejsce – OSP Kopanica
6 miejsce – OSP Tuchorza

Grupa „C” kobiet w wieku powyżej 16 lat:
1 miejsce – OSP Chobienice
2 miejsce – OSP Siedlec
3 miejsce – OSP Boruja
4 miejsce – OSP Stara Tuchorza
5 miejsce – OSP Kopanica

Grupa „A” mężczyzn w wieku powyżej 16 lat:
1 miejsce – OSP Stara Tuchorza
2 miejsce – OSP Kopanica
3 miejsce – OSP Siedlec
4 miejsce – OSP Chobienice
5 miejsce – OSP Reklin
6 miejsce – OSP Żodyń
7 miejsce – OSP Boruja
8 miejsce – OSP Siedlec
9 miejsce – OSP Jażyniec
10 miejsce – OSP Tuchorza
11 miejsce – OSP Grójec Wielki

Grupa Oldgirl – kobiety powyżej 35 lat:
1 miejsce OSP Stara Tuchorza
2 miejsce OSP Reklin

Grupa Oldboy - mężczyzn powyżej 40 lat:
1 miejsce – OSP Jażyniec
2 miejsce – OSP Siedlec
3 miejsce – OSP Reklin
4 miejsce – OSP Chobienice
5 miejsce – OSP Kopanica
6 miejsce – OSP Stara Tuchorza
7 miejsce – OSP Żodyń
8 miejsce – OSP Jaromierz
9 miejsce – OSP Boruja

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i gadżety, a zwycięzcy dodatkowo puchary i medale. Dyplom oraz nagroda pieniężna Wójta Gminy Siedlec za uzyskanie najlepszych wyników na zawodach trafiła w ręce Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu. Nagrody dla uczestników ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Siedlcu.

Zwycięzcy tegorocznych zawodów gminnych wystartują w zawodach powiatowych, które odbędą się 25 czerwca 2017 roku w Tuchorzy na boisku sportowym.