Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju chłopców2017-12-21  

Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju chłopców w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej | Siedlec, 19.12.2017 roku

W dniu 19.12.2017 roku w sali sportowej w Siedlcu rozegrano Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w unihokeju w kategorii chłopców w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i klas II-III likwidowanych gimnazjów. Udział wzięły 4 zespoły: SP 3 Nowy Tomyśl, SP Siedlec, ZS Przykona i SP Mroczeń, które rozegrały emocjonujące mecze według nowego systemu preferowanego przez SZS Wielkopolska.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt gminy Siedlec Pan Jacek Kolesiński i dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlcu Pani Dorota Brudło.

Wyniki turnieju:
1.    SP 3 Nowy Tomyśl – SP Mroczeń 0 – 1 (0-1, 0-0, 0-0)
2.    ZS Przykona – SP Siedlec 2 – 1 (0-0, 2-1, 0-0)

Przerwa

3.    Mecz o III miejsce SP 3 Nowy Tomyśl – SP Siedlec 2 – 3 (2-2, 0-0, 0-1)
4.    Mecz o I miejsce SP Mroczeń – ZS Przykona 1 – 2 (0-1, 1-0, 0-1)

Podczas zawodów opiekunowie zespołów i osoby towarzyszące otrzymali poczęstunek, zawodnicy wodę, a wszyscy uczestnicy otrzymali obiad i na zakończenie drobne upominki.

Podczas uroczystości zakończenia medale, grawertony, dyplomy ufundowane przez SZS Wielkopolska oraz upominki dla opiekunów ufundowane przez Urząd Gminy w Siedlcu i upominki dla wszystkich zawodników ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie i SZS Wielkopolska wręczał dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-administracyjnej Szkół i Placówek Pan Jacek Skrobisz i dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlcu Pani Dorota Brudło. Zawody zostały sfinansowane ze środków SZS Wielkopolska w zakresie sportu szkolnego na rok 2017.