Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców2018-02-02  

Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Dzieci
Belęcin, 01.02.2018 roku

W dniu 01.02.2018 roku w sali sportowej w Belęcinie rozegrano Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej w kategorii dziewcząt w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Dzieci, czyli uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Udział wzięły 3 zespoły: SP Belęcin, SP Siedlec i SP Tuchorza, które rozegrały emocjonujące mecze każdy z każdym, jednak zwyciężył zdecydowany faworyt, czyli zespół SP Siedlec.

Dziewczęta
1.    Tuchorza – Siedlec 5 – 6
2.    Belęcin – Tuchorza 6 – 6
3.    Siedlec – Belęcin 5 – 3

Również w dniu 01.02.2018 roku w sali sportowej w Belęcinie rozegrano Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej w kategorii chłopców w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Dzieci, czyli uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Udział wzięły 4 zespoły: SP Belęcin, SP Chobienice, SP Siedlec i SP Tuchorza, które rozegrały również bardzo emocjonujące mecze każdy z każdym. Dopiero ostatnie spotkanie wyłoniło najlepszy zespół, czyli SP Belęcin.

Chłopcy
1.    Belęcin – Chobienice 19 – 1
2.    Tuchorza – Siedlec 7 – 3
3.    Chobienice – Siedlec 1 – 5
4.    Belęcin – Tuchorza 6 – 2
5.    Tuchorza – Chobienice 9 – 0
6.    Siedlec – Belęcin 2 – 12

Medale i dyplomy wręczał v-ce Wójt Gminy Siedlec Pan Hieronim Birk. Ponadto podczas uroczystości zakończenia turnieju nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Belęcinie Pan Brychcy Aleksander i May Piotr otrzymali z rąk v-ce Wójta Gminy Siedlec Pana Hieronima Birka nagrodę w postaci zestawu sprzętu sportowego za godne reprezentowanie Gminy Siedlec w rozgrywkach SZS Wielkopolska w 2017 roku. Zawody zostały sfinansowane ze środków Gminy Siedlec w zakresie sportu szkolnego na rok 2018.