Czas świąt w Zespole Publicznych Przedszkoli w Tuchorzy2018-02-27  

18 grudnia grupa 5-latków „Biedronki” przedstawiła w godzinach przedpołudniowych, inscenizację „Jasełek” dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, wprowadzając ich w magiczny czas Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, wspólne dzielenie się opłatkiem oraz wspólną wieczerzę. Po południu mali artyści przedstawili również „ Jasełka” swoim rodzicom, składając życzenia i częstując pysznymi piernikami.

20 grudnia grupa „ Mali Odkrywcy” podzieliła się opłatkiem oraz zaprosiła do wspólnej wieczerzy wigilijnej Panią Lilianę. Po wspólnym posiłku jak obyczaj nakazuje, nadszedł czas na prezenty. Dzieci powitały w swoich progach wielkopolskiego „ Gwiazdora” , który obdarował wszystkich paczkami ze słodyczami. „ Gwiazdor” odwiedził dzieci z inicjatywy Sołtysa Wsi Kiełpiny Pana Weila. Serdecznie dziękujemy!

20 grudnia dzieci z P-la w Starej Tuchorzy po wspólnej wieczerzy, zaprosiła swoich rodziców na przedstawienie Jasełkowe i wspólną kawę przy pysznych piernikach własnoręcznie wykonanych przez przedszkolaków.

7 stycznia grupa „ Mali Odkrywcy” z Kiełpin brała udział w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez sołectwo – wystawiając „ Jasełka” a po występie zaproszone zostały wraz z rodzicami na ciasto i soczek

5 stycznia przedszkolaków odwiedzili kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Tuchorzy , którzy zbierali kwestę dla potrzebujących dzieci z Syrii -kraju objętego wojną. Przedszkolacy mieli możliwość spotkania ze starszymi kolegami i koleżankami, absolwentami naszego przedszkola i z dawnym obyczajem kolędowania i odwiedzania domów w okolicy święta Trzech Króli.

13 stycznia – dzieci ze Starej Tuchorzy brały udział w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez sołectwo dla miejscowej społeczności lokalnej , przedstawiając bajkowe „ Jasełka” a po występie obdarowane zostały słodyczami.