Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej dziewcząt 2018-03-06  

Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej dziewcząt w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Siedlec, 01.03.2018 roku

W dniu 01.03.2018 roku w sali sportowej w Siedlcu rozegrano Mistrzostwa Gminy Siedlec w piłce ręcznej w kategorii dziewcząt w ramach XIX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli uczennic klas VII Szkoły Podstawowej oraz klas II i III byłych gimnazjów. Udział wzięły 4 zespoły: SP Belęcin, SP Chobienice, SP Siedlec i SP Tuchorza, które rozegrały emocjonujące mecze każdy z każdym, jednak zwyciężył nieznacznie zespół SP Belęcin pokonując w decydującym meczu SP Siedlec 6 – 5.

1.    Siedlec – Tuchorza 6 - 0
2.    Belęcin – Chobienice 8 – 2
3.    Tuchorza – Chobienice 2 – 1
4.    Siedlec – Belęcin 5 – 6
5.    Belęcin – Tuchorza 10 – 2
6.    Chobienice – Siedlec 1 – 7

Medale i dyplomy wręczał Wójt Gminy Siedlec Pan Jacek Kolesiński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlcu Pani Dorota Brudło.

Ponadto podczas uroczystości zakończenia turnieju Dyrektor Pani Dorota Brudło oraz nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Siedlcu Pani Krystyna Zwirn, Pani Zdzisława Łopuszyńska i Pani Magdalena Krzemień otrzymali z rąk Wójta Gminy Siedlec Pana Jacka Kolesińskiego nagrodę w postaci zestawu sprzętu sportowego za godne reprezentowanie Gminy Siedlec w rozgrywkach SZS Wielkopolska w 2017 roku.

To kolejny dowód na docenienie pracy nauczycieli wychowania fizycznego, ponieważ Gmina Siedlec oprócz finansowania sportu szkolnego , czyli środków na organizację i udział szkół w rozgrywkach SZS Wielkopolska dofinansowuje również uczestnictwo wszystkich szkół w programach Ministerstwa Sportu i Turystyki:

1.    Szkolny Klub Sportowy

2.    Umiem pływać

3.    Lokalny Animator Sportu

Ponadto nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową w Siedlcu otrzymały najlepsze zawodniczki każdego zespołu:

Walczak Katarzyna z SP Belęcin

Matysiak Alicja z SP Siedlec

Rybicka Oliwia z SP Tuchorza

Lewandowska Magdalena z SP Chobienice

Zawody zostały sfinansowane ze środków Gminy Siedlec w zakresie sportu szkolnego na rok 2018.