Święto Niepodległości - wywieśmy flagi państwowe.2018-11-08  

Szanowni Mieszkańcy Gminy Siedlec,

W najbliższą niedzielę, 11 listopada 2018 r. świętować będziemy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień 12 listopada ustanowiony został Świętem Narodowym z tej okazji.

Gorąco zachęcamy wszystkich Mieszkańców naszej Gminy do wywieszenia w tych dniach flag państwowych. Niech biało-czerwone flagi, powiewające przed domami, podkreślają poczucie dumy i wspólnoty oraz dają wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystościach powiatowych, które odbędą się w Wolsztynie,  a rozpocznie je msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.30. Szczegóły na dołączonym plakacie.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w ogólnopolskie śpiewanie hymnu w niedzielę, 11 listopada, dokładnie o 12.00. O tej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania. Zachęcamy do odwiedzenia witryny internetowej poświęconej Niepodległej: https://niepodlegla.gov.pl. 

Szczegóły dotyczące akcji „Niepodległa do Hymnu”: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji/