Wiadomości z siedleckiego przedszkola - grudzień 20182019-02-14  

1.W niedzielne popołudnie (02.12.2018r.) w Wolsztynie na Świteziance odbył się Mikołajkowy Turniej Reiss Cup Akademii Piłkarskiej Reissa. Nasze przedszkole reprezentowali przedszkolacy z grup 4, 5 i 6 latków. Trenerem naszej reprezentacji był pan Krzysztof Laufer. Nasi piłkarze rozegrali mecze drużynowe pomiędzy przedszkolami z gminy Wolsztyn i Przemętu. Była super zabawa, wiele emocji i bardzo dużo GOOOLI !!!!!

2. Nasi przedszkolacy z grup Rybki, Biedronki, Wiewiórki i Pszczółki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w warsztatach plastycznych organizowanych przez firmę VIKA. Dzieci z rodzicami miały okazję wykonać własnoręcznie kartkę Bożonarodzeniową, piękny wianiec oraz witraż co sprawiło im wiele satysfakcji i uciechy.

3. W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcu grupy Biedronki i Rybki zaczęły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W całej sali unosił się zapach pieczonych pierników. Dzieci same wałkowany ciasto, wyduszały przeróżne kształty, a na samym końcu pięknie dekorowany. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc

4.JARMARK BOŻONARODZENIOWY 2018

5.Dnia 8 grudnia w Reklinie grupa Biedronek i Wiewiórek z naszego przedszkola przedstawiła swój świąteczny program artystyczny dla strażaków z gminy Siedlec i powiatu wolsztyńskiego. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i mikołajkowe upominki.

6.Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła się wspólną wigilią . Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem z gośćmi, składały sobie życzenia oraz uczestniczyły we wspólnej wieczerzy Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zabrakło prezencików pod lśniącą choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością.

7.Przedszkolacy z grupy Rybki Biedronki Wiewiórki i Pszczółki wybrały się do Wolsztyńskiego Domu Kultury na spektakl "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Wiele dzieci miało okazję wejść na scenę co zostało nagrane przez Panów profesjonalistów już nie możemy doczekać się filmiku

8.Sypnęło śniegiem i nasze dzieci poszły na zimowy spacer aby pobawić się w śniegu. Były próby lepienia bałwana☃️☃️☃️, zabawy śnieżkami oraz zabawy badawcze z płatkami śniegu. Z nadejścia zimy najbardziej cieszą się przedszkolacy.

9.WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY GOK SIEDLEC 2019.Przedszkolacy wzięły udział w akcji „ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Razem z rodzicami okazali „moc z małych serc”