Wkrótce w stolicy gminy będzie centrum polskiego unihokeja
2006-03-01

Pan prezes Marek

Trener Marek Budziński został prezesem Polskiego Związku Unihokeja.
Siedlec jest - w skali kraju - potęgą w tej dyscyplinie sportu. W gminie uprawia ją ponad setka młodych ludzi. Stąd biorą się zawodnicy kadry Polski, a także pierwszoligowych drużyn seniorów i juniorów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.
- "Zaraziliśmy" unihokejem sąsiednie gminy - uważa kibic, zarazem wójt - Adam Cukier. Rzeczywiście w pierwszej lidze juniorów, obok Siedlca występują zawodnicy z Babimostu, natomiast w takiej samej lidze juniorek, oczywiście obok Siedlca, mamy zespół z Kębłowa.
Postać na pomnik
Za te wszystkie osiągnięcia mieszkańcy i samorząd powinni chyba postawić pomnik M. Budzińskiemu, nauczycielowi i trenerowi, a od niedawna nowemu prezesowi polskiego unihokeja. - Był w Gdyni nadzwyczajny zjazd związku i mnie wybrano – wyjaśnia krótko M. Budziński. Zdaje się, iż delegaci wiązali i wiążą z ojcem siedleckich sukcesów nadzieje na sukces polskiego unihokeja. Ostatnio bowiem nie działo się w związku najlepiej. Stąd nadzwyczajny zjazd. - Poprzednie władze nie wywiązały się z 30 tys. zł długu wobec światowej federacji unihokeja - dodaje nowy prezes.
W związku z wyborem można się spodziewać, iż w ślad za prezesem pójdzie zarząd główny związku, który wedle statutu, mieści się w Gdyni. - Ponieważ wymówiono nam siedzibę w Gdyni, myślę, iż biuro ulokujemy w Siedlcu; trudno bowiem, żebym w sprawie jednego podpisu jechał 400 km - uważa M. Budziński. Wójt deklaruje, że da lokal na siedzibę w gmachu Zakładu Eksploatacji Urządzeń Komunalnych. Będzie to jedyny zarząd główny związku sportowego w Polsce mieszczący się na wsi.
Prezes musi teraz myśleć o całym kraju. Szukać sponsorów, koordynować imprezy, uczestniczyć w nich. Zapewne dzięki temu w Siedlcu, Wolsztynie odbędą się prestiżowe zawody. - Staram się nie tworzyć niezdrowych zależności, dlatego po wyborze zrezygnowałem z trenowania kadry Polski juniorów - informuje M. Budziński.
Mistrzostwa świata?
Gdy rozmawialiśmy parę lat temu, M. Budziński planował w Siedlcu mistrzostwa świata. Nie udało się, gdyż wszystkie terminy do 2010 r. są zaklepane. Ale potem? Nie jest wykluczone, tym bardziej, że w gminach Regionu Kozła będą gotowe duże hale widowiskowo-sportowe. - Oby tylko znalazły się finanse - dopowiada prezes.
A przecież, gdy państwo Hanna i Marek Budzińscy trafili do gminy Siedlec na początku lat 90. (przyciągnęło ich mieszkanie w Chobienicach w bloku nauczycielsko-pegeerowskim) on nie miał zielonego pojęcia o tym sporcie. Zaczęli uczyć w szkole, pani Hanna fizyki, pan Marek wuefu. - Gdzieś tak w 1994 r. Witold Zyguła, który w Wolsztynie był koordynatorem sportu szkolnego, zapytał czy chcemy bramki i kije do unihokeja. No więc kupiłem – kwituje M. Budziński. Taki był początek...

Gazeta Lubuska

Eugeniusz Kurzawa

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 13951315 online: 3
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015