Stempel wracamy do tematu
2006-03-03
 

ZBĄSZYŃ * SIEDLEC Gminy chcą, powiaty nie mogą


Dwa powiaty
jedna dziurawa droga


Piotr Mickiewicz od lat walczy o budowę 3 km drogi z Grójca Wielkiego do Nowej Wsi Zbąskiej. Niestety zarządzają nią dwa powiaty - wolsztyński i nowotomyski.


- Niedawno jeden pan jadąc po tych dziurach upadł i złamał sobie bark – mówi sołtys Grójca Wielkiego Jadwiga Hirt. – Nikt o ten odcinek nie dba. Zwłaszcza do Guciowego Rowu, czyli po naszej stronie.

- Tu chodzi tylko o 3 km asfaltu! – podkreśla P. Mickiewicz. Chociaż droga jest bardzo krótka, tutaj przebiega granica powiatów Wolsztyn i Nowy Tomyśl, które nie kwapią się do remontu.


Namawia proboszcza

Grójec i Nowa Wieś Zbąska są w jednej parafii – Chobienice. – Namawiam naszego proboszcza, żeby napisał do powiatu w Wolsztynie. To wstyd, żeby ksiądz musiał jeździć do parafian po takim torze przeszkód – mówi P. Mickiewicz. - Nie mówię już o tym, że rodzice z Nowej Wsi dowożą dzieci traktorem na przystanek w Grójcu, bo samochodem się nie da.

Z inicjatywy dwóch rad sołeckich w Zbąszyniu odbyła się narada, w której uczestniczyli przedstawiciele zarządów dróg z dwóch powiatów, reprezentanci dwóch gmin i sołectw.

- W naszych planach ten odcinek jest przewidziany do realizacji do 2013 roku – wyjaśnia Piotr Szymkowiak, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Nowym Tomyślu. – Nie mamy własnych pieniędzy i wyczerpaliśmy środki unijne na 2006 r. Nie podejmiemy się pracy w najbliższym czasie.

Zaproszą nadleśnictwo

- Powiat Wolsztyn nie ma nawet takich planów – rozkłada ręce Czesław Basiński, który na zbąszyńskim spotkaniu reprezentował gminę Siedlec. Jego zdaniem trzeba tę drogę szybko umieścić w planach robót i ruszyć z dokumentacją. – To szlak przy pięknych jeziorach, nad brzegiem których rozwija się budownictwo turystyczne; trzeba je popierać, gdyż dla nas to ogromna szansa.

- Wszyscy przejechaliśmy się tą drogą i zdecydowaliśmy, że niedługo odbędzie się kolejne spotkanie, chcemy zaprosić do współfinansowania nadleśnictwo Babimost, gdyż trakt w całości prowadzi przez las – kończy Andrzej Wilkoński, sekretarz gminy Zbąszyń.


EUGENIUSZ KURZAWA

0 68 324 88 54

teren@gazetalubuska.pl

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 13951306 online: 3
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015