Ochrona P.poż
Wydarzenia i interwencje
ELIMINACJE GMINNE OTWP MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
2017-03-14

Tegoroczne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” przeprowadzono dnia 10 marca 2017 roku na sali sportowej w Siedlcu. Celem OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Należy podkreślić, że przygotowanie do OTWP niezależnie od szczebla, na którym młodzież bierze udział wymaga ogromnej pracy, zaangażowania i uporu. Zakres wiedzy wymaganej na turnieju jest szeroki, zaczyna się od historii a kończy na wiedzy praktycznej.

W turnieju udział wzięło 40 uczestników z wszystkich szkół znajdujących się na terenie gminy Siedlec tj., ZPSPiG w Belęcinie, ZPSPiG w Chobienicach, ZPSPiG w Kopanicy, ZSPiG w Siedlcu, ZSPiG w Tuchorzy. Młodzież zmagała się w dwóch grupach wiekowych: I grupa – uczniowie szkół podstawowych, II grupa – uczniowie gimnazjów.

Nad prawidłowy przebiegiem eliminacji czuwała komisja w składzie:
bryg. mgr inż. Sławomir Śnita – Przewodniczący
Katarzyna Wagner – Sekretarz
mł. bryg. mgr inż. Tomasz Maciejewski – członek
asp. sztab. Tomasz Matysik – członek
dh Maciej Tomalik – członek.

Turniej gminny przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy etap to test pisemny składający się z 30 pytań testowych, których trudność podyktowana jest grupą wiekową. Po etapie pisemnym, komisja sprawdziła testy, a następnie wyłoniła uczestników etapu ustnego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po 5 osób z każdej grupy wiekowej.

    Po zakończeniu części ustnej członkowie komisji wyłonili zwycięzców. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:

Grupa I:
1 miejsce – Mateusz Zalisz – ZSPiG w Siedlcu
2 miejsce – Paweł Lemański – ZSPiG w Siedlcu
3 miejsce – Jakub Netter – ZSPiG w Siedlcu
4 miejsce – Wiktoria Jon – ZPSZPiG w Kopanicy
5 miejsce – Marika Chlebek – ZSPiG w Kopanicy

Grupa II:
1 miejsce – Wiktor Wieczorek – ZPSPiG w Belęcinie
2 miejsce – Aleksander Tomiński – ZPSPiG w Chobienicach
3 miejsce – Żaneta Kaczmarek – ZSPiG w Tuchorzy
4 miejsce – Anna Zielonka – ZSPiG w Siedlcu
5 miejsce – Zuzanna Brudło – ZPSPiG w Kopanicy.

Finalistom eliminacji gminnych wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Siedlec oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siedlcu. Dodatkowo laureaci etapu ustnego zakwalifikowani zostali do eliminacji na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 17 marca 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. Organizatorzy ufundowali również nagrodę rzeczową oraz puchar dla szkoły, która osiągnęła najlepsze wyniki. Po zliczeniu punktów uzyskanych za zdobyte miejsca w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów nagrodę otrzymał Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Siedlca.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Siedlcu dziękuje wszystkim uczestnikom i opiekunom za wkład pracy w przygotowanie do OTWP.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym!

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 15551464 online: 1
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015