Aktualności
Wiosenny czas w siedleckim przedszkolu
2017-03-28

"Poznajemy zawody naszych Kobiet"

    Przedszkolacy z Publicznego Przedszkola w Siedlcu, bardzo intensywnie przygotowali się do dnia 8 marca „Dzień Kobiet”. W przedszkolu na zajęciach wykonywali rożne kartki z życzeniami, upominki dla małych i dużych kobiet, uczyli się wierszyków, piosenek, tańców współczesnych na uroczyste spotkanie z okazji 8 marca. Przed świętem odwiedzili sklepy wielobranżowe p. Jankowiak, p. Piątyszek, market „Eko”, apteki, kwiaciarnie, salon fryzjerski „Gracja” w Siedlcu a autokarem market „Dino”. Dzieci poznawały zawody wykonywane przez kobiety,a zarazem poszerzyły wiedzę o zdrowej ekologicznej żywności na stoiskach z produktami, owocami i warzywami na nadchodzącą wiosnę. Wielką niespodziankę i radość sprawiły wszystkim przedszkolacy, pamiętając o święcie kobiet. W przedszkolach chłopacy odświętnie ubrani przygotowali uroczyste spotkanie dla koleżanek i zaproszonych gości, rodziców i pań kucharek.

    Tańce, wierszyki i wspólna zabawa uświetniły ten wspaniały dzień. W każdym budynku przedszkola rozbrzmiewały dźwięki muzyki p. Jarka „sto lat” i życzenia. Po świątecznej wizycie przedszkolacy wyruszyli do Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, Banku Spółdzielczego, zaprzyjaźnionych sklepów, aptek, kwiaciarni z upominkami, kwiatkami i życzeniami.

`    „8 Marca” to dzień pełen wrażeń, upominków,uśmiechów i słodkich całusów. „Niech nam żyją sto lat”

„Wiosenne porządki”

    W Przedszkolu Siedlec mali ogrodnicy nie czekając na „Pierwszy Dzień Wiosny”postanowili ożywić kąciki przyrody- zamienić w zielone ogródki w sali. Dzieci przyniosłoy rożne cebulki kwiatów, nasiona warzyw, zboża. Następnego dnia odbyły się prace ogrodnicze – sadzenie cebulek w doniczki,wysiewie nasionek do ozdobnych korytek, uzupełnianie naczyń odpowiednią ziemią do wzrostu roślin. Każdy przedszkolak oznaczył swoją roślinkę. Od tej pory dzieci dbają i przeprowadzają obserwacje przyrodniczą w zielonym ogródku. W naszych salach zrobiło się zielono, wesoło i zapachniało wiosną .

Podsumowaniem tematyki „Wiosenne porządki” było przedstawienie teatrzykowe „Smacznie,zdrowo, kolorowo” teatru z Krakowa w sali GOK Siedlec.

    Grupa „Kotki” i „Skrzaty” autokarem odwiedziły sklep p. Drzewieckich w Siedlcu. Poznały w nim narzędzia do pracy w ogrodzie, nasiona,odżywki,nawozy i różne potrzebne materiały do pielęgnowania roślin i zakładania ogrodów. Natomiast grupa „Wiewiórki” i „Biedronki”wyjechały do Parku Miejskiego w Wolsztynie szukać zwiastunów wiosny i ptaków nad Jeziorem Wolsztyńskim a grupa „Pszczółki” z wizytą zapowiedziała się w ogrodnictwie p. Brudło w Jaromierzu. W ogrodnictwie przedszkolacy zobaczyli przepiękne wiosenne kwiaty, prace pań w foliach i szklarniach związane z uprawą roślin ozdobnych. Po miłym spotkaniu w pięknym otoczeniu „Pszczółki” i „Kotki” powróciły do przedszkola z miła niespodzianka- kwiatki na skalnik w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolacy cieszą się z nadejścia wiosny i spędzają aktywnie czas na zabawach w ogrodzie przedszkolnym na wycieczkach krajoznawczych. „Ruch to zdrowie, każdy przedszkolak Ci powie”. Każdy przedszkolak zachwycony wiosną chciałby o niej wiedzieć wszystko! W związku z tym grupy starsze postanowiły zaglądnąć do zwierzątek w ZOO Nowy Tomyśl. W ogrodzie dzieci przyglądały się małpką, osiołkom, kolorowym papużką i innym w wiosennym otoczeniu. Wszędzie kwitły wiosenne kwiaty a zwierzątka zachwycone słoneczkiem pozdrawiały różnymi gestami przybyłe z wizytą dzieci. Uśmiechów, oklasków od przedszkolaków nie brakowało. Jak widać wiosna zapukała do nas wszystkich z niebywałą energią i zaprosiła do miłego spędzania czasu w przebudzonej, ożywionej przyrodzie.

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 13940003 online: 3
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015