Aktualności
WIOSENNY CZAS W PRZEDSZKOLU W KOPANICY
2017-05-08

Marzec i kwiecień minął w naszym przedszkolu w wiosennej radości:) Na początku marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy tego dnia recytowali wiersze, śpiewali piosenki i składali życzenia wszystkim Paniom i koleżanką z przedszkola.

Wiosna ozdobiła nasze sale kolorowymi pracami plastycznymi, wykonanymi przez naszych przedszkolaków. Wiosna, to także czas pracy w ogrodzie, dlatego i w naszych kącikach przyrody nie zabrakło posadzonej przez nas rzeżuchy, zboża czy żyta, a także cebulek wiosennych kwiatów, które pięknie zdobiły nasze sale.

3,4,5 latki w ramach zajęć o wiejskim podwórku mogli zwiedzić gospodarstwo, w którym podziwiać można było zwierzęta w nim mieszkające.

6- latki przygotowywali samodzielnie własne zdrowe kanapki, utrwalali wiadomości na temat dbania o własną higienę.

W grupie „Mądre Sowy”, „Artyści” oraz „Wiewiórki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.

Podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny przedszkolaki wraz z Marzanną w barwnym korowodzie przemierzali ulice Kopanicy. Nie zabrakło wspólnych zabaw z kolorową chustą, śpiewania wiosennych piosenek, malowania twarzy czy skręcania balonów.

Obchodziliśmy również Dzień Teatru oraz Dzień Wody. Zwiedzaliśmy wernisaż w szkole, a także odwiedziliśmy szkolną bibliotekę.

Gościł w naszym przedszkolu cyrk „Ale Heca”. Dzieci mogły obejrzeć żonglerkę piłkami i kołami, akrobacje, jazdę na jednokołowym rowerze i wiele innych atrakcji. Do swych pokazów angażowali również naszych przedszkolaków. Dużo emocji wzbudził ogromny wąż. Cyrk dostarczył wielu wrażeń i uśmiechów na twarzach widowni.

W okresie przedświątecznym dzieci przygotowywały gniazda z siana i wyczekiwały na niespodzianki od wielkanocnego zajączka. Jednak nie była to taka prosta sprawa, gdyż zajączek przygotował dla naszych przedszkolaków kilka zagadek i zadań do wykonania, z którymi dzieci poradziły sobie znakomicie.

19 kwietnia 6-latki wybrały się na salę zabaw do Fala Parku w Wolsztynie. Po wesołej zabawie udali się na pizzę do pobliskiej pizzerii. Pozostałe grupy obchodziły się tego dnia „Dzień Pizzy”. Dzieci zapoznały się ze sposobem wykonywania, a także z pomocą swoich pań, każda grupa wykonała własną pizze, którą później wszyscy skosztowali.

3,4,5 latki wybrały się do mediateki w Kargowej. Tam dzieci obejrzały bajkę pt: „Bociany”, zwiedzały mediatekę, a także dowiedziały się kilku ciekawostek na jej temat.

Gościliśmy także w przedszkolu iluzjonistę, dzięki któremu mogliśmy przenieść się w świat iluzji i magii.

24 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolaki ubrani w kolorze zielonym sprzątali teren wokół przedszkola, a 6- latki teren wokół szkoły. 3,4 i 5 latki mogli także obejrzeć przygotowane przez panie przedstawienie pt: „Chora Pani Ziemia”.

I tak minęły dwa miesiące, a my czekamy na kolejne...

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 13812443 online: 2
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015