Aktualności
Olimpiada Sportowa - Przedszkole Tuchorza
2017-06-14

W tym roku na olimpijskie rozrywki sportowe zgłosiło się 6 drużyn sportowych po 10 -ciu zawodników z najstarszych grup wiekowych 5-6 -latków:

1. Przedszkola w Chobienicach

2. Przedszkola w Jażyńcu

3. Przedszkola w Kopanicy

4. Przedszkola w Siedlcu

5. Przedszkola w Starej Tuchorzy – oddział w w Kiełpinach

6. Przedszkola w Tuchorzy

    Olimpiadę rozpoczęto przywitaniem wszystkich drużyn, przedstawieniem sędziego głównego z Zespołu szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy: Panią Dorotę Gwardzik, zapaleniem pochodni i znicza oraz odśpiewaniem hymnu olimpijskiego. Następnie drużyny w drodze losowania wybrały tory startowe i sędziowskich pomocników do mierzenia czasu i liczenia punków. Uczestnicy rywalizowali w 7-miu konkurencjach i jednej konkurencji niespodzianki dla opiekunów poszczególnych grup, które oceniane były punktowo za najlepszy czas. Zawodnikom kibicowali i zagrzewali do walki sportowej koledzy i koleżanki z poszczególnych grup przedszkolnych, eksponowali przygotowane transparenty i okrzyki sportowe.

Po zakończonej rywalizacji sportowej – sędziowie udali się na podsumowanie zdobytych przez poszczególne grupy punktów. Czas oczekiwania na sędziowski werdykt umilała muzyka, zamki dmuchane, bańki mydlane oraz pokaz i prelekcja grupy ratowników Stowarzyszenia Ratowników Wodnych SHARK z Wolsztyna oraz malowanie twarzy przez grupę wolontariuszek z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tuchorzy.

Dzieci i opiekunowie korzystali również z przygotowanego przez kuchnię przedszkolną poczęstunku i „słodkiego co nieco”.

Po ustalonej przez sędziów punktacji ogłoszono wyniki: Najwięcej punktów zdobyły równocześnie drużyna z Przedszkola w Siedlcu i drużyna z Przedszkola w Tuchorzy.

Celem olimpiady była wspaniała zabawa i uczciwa rywalizacja i nie zdobywanie miejsc było najważniejsze. Jednak uczymy dzieci od najmłodszych lat jak osiągać dobre wyniki sportowe i dbać o zdrowie i dobrą kondycję.

Nagrody otrzymały wszystkie drużyny z wszystkich przedszkoli, a były to: puchary, dyplomy i medale „ Super sportowca”za udział.

Jak co roku , również GZOEASiP w Siedlcu ufundował nagrody – niespodzianki za udział w olimpiadzie dla każdego przedszkola.

Organizatorzy dziękują gościom z ramienia Gminy Siedlec:

Panu Witoldowi Jasztalowi, Pani Ewie Śmiałek oraz Elżbiecie Woga

Sędziemu głównemu Pani Dorocie Gwardzik

sponsorom :

Właścicielom sklepu ABC w Tuchorzy Państwu Janowskim;

Zarządowi Banku Spółdzielczego w Siedlcu

GOK w Siedlcu

Prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Tuchorzy: Pani Annie Drzewieckiej

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 13646854 online: 1
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015