Aktualności
Wrzesień u Tygrysków oraz Mądrych Sów z przedszkola w Jażyńcu
2017-10-02

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego już na początku nowego roku szkolnego odwiedził nasze przedszkole st.asp. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Pan policjant przypomniał przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, objaśnił znaczenie znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej.

W kolejnym tygodniu gościliśmy w przedszkolu przyszłych leśników, uczęszczających do Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Panie opowiedziały dzieciom o swojej nauce i przyszłej pracy. Przedszkolacy wysłuchali również opowiadania pt. "Jesień", obejrzeli prezentację multimedialną o zwierzętach leśnych. Największą atrakcją było zapoznanie dzieci z instrumentem muzycznym - parfors. Przedszkolacy mogli sami przekonać się ile trudu i wysiłku wymaga gra na takim instrumencie. Bardzo ciekawym zajęciom towarzyszyły zagadki oraz zabawy ruchowe. Po odwiedzinach wyjątkowych gości nadszedł długo oczekiwany przez przedszkolaków dzień. Dzieci z niecierpliwością i wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do wyjątkowego wydarzenia: stroiły sale przedszkolne, piekły babeczki, utrwalały poznane piosenki. Z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka odwiedziła nasze przedszkole Pani Dyrektor, która nadała grupom przedszkolnym nazwy: maluchy stały się Tygryskami, starszaki - Mądrymi Sowami. Zanim jednak nadszedł ten moment, wszystkie dzieci pokonały dzielnie tor przeszkód oraz złożyły ślubowanie. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło wspólnych zabaw ruchowych ze śpiewem oraz słodkich niespodzianek.

Nasi przedszkolacy, podobnie jak w ubiegłym roku udali się również w minionym miesiącu na wykopki. Dziękujemy Panu Dariuszowi oraz Pani Magdalenie z Obry za zaproszenie i ciekawie, a przede wszystkim pracowicie spędzony dzień.

Kolejną, jesienną atrakcją było przedstawienie pt. "Nowe przygody Tomka Wszędobylskiego - W zamku króla". Gościliśmy bowiem teatrzyk z Poznania.

"Z wielkim koszem idzie jesień po lesie, co w tym koszu Pani Jesień nam niesie...." Pod takim hasłem Tygryski oraz Mądre Sowy udały się do lasu w poszukiwaniu darów Pani Jesieni. Spacerując obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę, odlatujące ptaki, prace na polach. W pobliskim lesie zebraliśmy sporo grzybów, które umieściliśmy po powrocie w kąciku przyrody. Muchomora ominęliśmy z daleka, niech muchomor na złe muchy tam czeka.

W piątek, 29 września na wszystkich chłopaków z naszego przedszkola czekało mnóstwo zadań i niespodzianek. Każdy z nich wziął udział w teście na Super Chłopaka: musiał odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących kulturalnego zachowania, zjeść magiczne ciastko i wypić sok z cytryny, a następnie uśmiechnąć się. Po zaliczeniu wszystkich zadań wszyscy chłopacy zostali mianowani na Super Chłopaka 2017. Dzieci otrzymały medal i niespodziankę. Po takich atrakcjach przyszła pora na taniec na gazecie, zabawy integracyjne i oczywiście słodki poczęstunek dla wszystkich.

J.H.

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 14385391 online: 3
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015