Aktualności
Kwietniowe wydarzenia – Przedszkole w Jażyńcu
2018-04-23

Pierwszym ważnym wydarzeniem w mijającym miesiącu był Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszliśmy ubrani na biało i niebiesko. Tygryski i Mądre Sowy poznawały właściwości wody. Przedszkolacy dowiedzieli się jak bardzo potrzebna jest woda, wykonywali wspólnie doświadczenia. Oprócz tego przygotowaliśmy również mnóstwo zagadek do rozwiązania i zabaw integracyjnych o wodnej tematyce :) Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i czynny udział w zabawie, a przede wszystkim za dziecięcą ciekawość i chęć poznawania świata :)

Jak powstaje tęcza? Na to pytanie nasi przedszkolacy szukali odpowiedzi z okazji Dnia Tęczy. Z pomocą przybyła do nich tęczowa wróżka, która opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak pokłóciły się ze sobą kolory, jak bardzo zasmuciło to chmurkę i co zrobiło słoneczko. Poprzez wspólną zabawę utrwalaliśmy nazwy kolorów oraz zjawisk atmosferycznych. Próbowaliśmy nawet sami wyczarować tęczę z...cukierków ;) Kolorowy, radosny dzień zakończyliśmy zabawą z chustą animacyjną, improwizacją ruchową piosenki "Tęcza, cza, cza" oraz zabawą plastyczną.

W miniony piątek dotarł do naszych przedszkolaków list od Pani Ziemi. Nasza planeta żaliła się na śmieci rozrzucone w lasach, zanieczyszczone powietrze i zbiorniki wodne oraz brak oszczędzania energii i wody. Zrobiło nam się przykro i skłoniło wszystkich do przemyśleń. Postanowiliśmy wykonać dla Ziemi kilka zadań. Przypomnieliśmy sobie wszystkie ważne hasła ekologiczne, segregowaliśmy śmieci, wyjaśniliśmy co oznacza pojęcie recykling, a następnie udaliśmy się posprzątać nasz plac przedszkolny, bo przecież: "Ekologia - modne słowo, przyrodę wszyscy chcą mieć zdrową. Jej strażnikami się ogłaszamy, od dziś przyrodzie my pomagamy."

J.H.

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 14862743 online: 3
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015