Aktualności
Wieści z Przedszkola w Kopanicy
2018-05-07

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca wszystkie dzieci z przedszkola w Kopanicy świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, przebrane za bociany, żabki, drzewa i kwiaty. Uroczystości rozpoczęły się od przeczytania listu od Bociana i wykonania zostawionych przez niego zadań. Spotkaniu towarzyszyły wesołe zabawy, tańce oraz śpiewy. Myślimy, że dzięki tak wspaniałemu powitaniu Pani Wiosny, Zima prędko do nas nie wróci….Do zobaczenia znów za rok….

Zajączek

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi dzieci przygotowują koszyczki, które zajączek wypełnia słodyczami. W tym roku wszyscy martwili się czy Zajączek dotrze do przedszkola, bo na dworze zimno. Zajączek jednak nie przeraził się chłodu i bez problemu odnalazł drogę do przedszkola w Kopanicy. Zajączek niezauważony poukrywał upominki dla Muchomorków, Sówek i Skrzacików. Dzieci szukały ukrytych koszyczków z pysznościami w różnych zakamarkach przedszkola. Oj Zajączek w tym roku miał dużo pracy, jednak uśmiechy na buziach przedszkolaków pewnie mu wynagrodziły ten trud. Było dużo radości i uciechy.

Dzień Czekolady

12 kwiecień to był bardzo słodki dzień w przedszkolu w Kopanicy. Dzieci wysłuchały opowiadania „W czekoladowej krainie”. Musiały przejść kilka czekoladowych konkurencji, odtańczyły czekoladowy taniec, obejrzały prezentację multimedialną „Historia czekolady”. Przedszkolaki zajadały się waflami polanymi płynną czekoladą. W super dobrych humorach, bo czekolada poprawia nastrój zakończyliśmy czekoladowy dzień obiadem z pysznymi naleśnikami z …czekoladą. Szkoda, że tak mocno czekoladowy dzień może zdarzyć się tylko raz w roku. Niestety musimy pamiętać, że czekoladę należy jeść z umiarem. Dzień Czekolady w naszym przedszkolu był pyszny, słodki i niezapomniany.

Wizyta u Państwa Brudło

Przedszkolaki z Kopanicy 9 kwietnia odwiedziły ogrodnictwo Państwa Brudło, aby w naturalnych warunkach przyswoić wiedzę dotyczącą rozwoju i uprawy kwiatów. Wyprawa była bardzo ciekawa a dzieci poznały wszystkie czynniki niezbędne roślinom do właściwego wzrostu. Nie ma to jak żywa lekcja przyrody w otoczeniu naturalnych warunków wzrostu roślin- szklarnia, korytka, sadzonki kwiatów i ziół. Dziękujemy Państwu Brudło za przemiłe przyjęcie i piękne opowieści o tajemnicach ogrodniczego świata i uprawie roślin.

Konkurs recytatorski

17 kwietnia w przedszkolu w Kopanicy odbył się konkurs recytatorski. Dzieci z grupy Muchomorków, Sówek i Skrzacików z pasją wygłaszały wierszyki. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy recytacji i interpretacji wierszy oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs był również okazją do wzmacniania wiary we własne siły. Dzieci spisały się na medal dlatego wszyscy dostali niespodzianki. Wyróżnienie zdobyli: Paula Reimann, Magdalena Kicińska, Agnieszka Szczechowiak, Mateusz Michalski, Julia Hałuszczak, Nikola Kluj, Adam Tomys, Antoni Łysiak- który dostał również wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim i w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Przemęcie 21.03.2018r. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy.

Święto Ziemi

Przedszkolaki z Kopanicy w ramach Święta Ziemi udały się na wycieczkę nad Bagna Chorzemińskie. Pan Leśniczy opowiedział o zwierzętach zamieszkujących las, dzieci dowiedziały się , że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy. Przypomnieliśmy sobie także zasady zachowania się w lesie. Pan Leśniczy zwrócił uwagę , że jest to bardzo gorący czas ponieważ sadzą nowe drzewa, przypomniał również o utrzymaniu porządku, ponieważ ludzie wyrzucają bardzo dużo śmieci w lasach. Udaliśmy się ścieżką nad ujście rzeki Dojcy nasłuchując śpiewu ptaków i kumkania żab. To był bardzo udany dzień.


Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 14862640 online: 2
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015