Znany jest już termin IV Święta Świni: odbędzie się 18 i 19 sierpnia
2007-05-14
 

Zabawa po żniwach!


Wprawdzie do święta gminy, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wielu przyjezdnych z całego kraju jest jeszcze sporo czasu, ale przygotowania idą pełną parą.


- Tradycyjnie rozpoczniemy tydzień wcześniej galą produktów regionalnych - wyjaśnia wójt Adam Cukier. - Odbędzie się zatem konkurs kół gospodyń wiejskich, tym razem na najlepsze potrawy wieprzowe ze schabu, a także konkurs dla firm wędliniarskich na najlepszą bułczankę krwistą oraz jeden, nieustalony jeszcze wyrób.


Gwiazdy i wieprzowinka

Data imprezy to oczywiście jak zawsze sierpniowy weekend, gdy większość gospodarzy w tej rolniczej gminie jest po żniwach. W tym roku na spotkanie wyznaczono 18 i 19 sierpnia. O honorowy patronat samorząd zamierza poprosić rektora poznańskiej Akademii Rolniczej. Z kolei bohaterami corocznej sesji popularnonaukowej, odbywającej się rankiem w dniu inauguracji święta, będą firmy paszowe oraz produkujące leki dla zwierząt.

- Prowadzimy pertraktacje z gwiazdami, które uświetnią imprezę, na razie nie powiem z kim, gdyż w grę wchodzi aż pięć postaci lub zespołów - zapowiada wójt. Przypomnijmy, iż na pierwsze Święto Świni widzów przyciągał zespół „Ich Troje”, zaś w zeszłym roku Maryla Rodowicz.

W ślad za gwiazdami, ale i z apetytem na rozmaite potrawy z wieprzowiny oraz na inne atrakcje przygotowane na boisku „Gwiazdy” Siedlec co roku przybywają tysiące ludzi z całej Polski. Szacunkowe dane strażaków pilnujących miejsc parkingowych (na okolicznych ścierniskach) mówiły początkowo o 12 tys. odwiedzających, ale z każdym rokiem rosły.

Na pewno jednym z magnesów jest zwykle loteria fantowa, w której o nagrodę warto się bić, bo jest nią samochód. W tym roku prawdopodobnie fiat panda.


Czerwiec na ludowo

Zanim jednak odbędzie się Święto Świni w czerwcu przyjdzie czas na drugą dużą imprezę gminną - Konkurs Muzyki Ludowej w Kopanicy, najstarszy w Polsce! Nowością tegoroczną ma być pociąg retro, który przyjedzie z gośćmi i muzykami z Poznania do Kopanicy.

- W jednym wagonie na całej trasie będzie czynne stoisko z naszymi najlepszymi wyrobami regionalnymi, zaś do konsumpcji będą przygrywać kapele koźlarskie - zapowiada A. Cukier.

O szczegółach będziemy informować.

EUGENIUSZ KURZAWA

0 68 324 88 54

teren@gazetalubuska.pl

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 13951291 online: 2
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015