Mądra idea plus lokalny patriotyzm równa się sukces klubu
2007-07-16

Tęczowo nad wioską

Mieszkańcy Tuchorzy, przynajmniej ci związani z lokalnym sportem, cieszą się. Ich klub Tęcza awansował do piłkarskiej klasy A. Wielkie wydarzenie w skali małej miejscowości.

- Udało się! To historyczna chwila! Siedem lat temu klub reaktywował się, a teraz awansował do A klasy - cieszy się prezes Krzysztof Szerment. Podkreśla, iż wiejski klub w Tuchorzy jako jedyny w powiecie jest zarejestrowany sądownie i ma zgłoszoną działalność gospodarczą. Zapewne wynikło to z faktu, że opiekę nad Tęczą przyjęła grupa miejscowych ludzi interesu. Wiedzieli jak radzić sobie na niwie gospodarczej, nie bali się zatem wprowadzić na nią sportowców.

- Ze sponsorowania nie mieliśmy żadnych korzyści reklamowych i innych, bo przecież wiadomo, gdzie mogła występować B klasowa drużyna - relacjonuje K. Szerment. - Robimy to jedynie dla naszej wsi i naszej młodzieży, która bardzo chciała mieć zespół nawiązujący do dawnej tradycji.


Osiągnęli sukces

Tęcza powstała 42 lata temu. Wśród założycieli był tragicznie zmarły Krzysztof Figlarek (od pięciu lat rozgrywany jest turniej im. Figlarka), Zdzisław Kaczmarek, Krzysztof Zysnarski, a drużynę długo prowadził jako prezes i trener zarazem Franciszek Piszczek.

- Powoli do sponsorowania wciągali się znajomi, ot tak, na zasadach towarzyskich - prezes ciągnie opowieść jak powoli wciągał kolejnych biznesmenów do zarządu, żeby klub działał sprawnie i stabilnie finansowo. Dziś wiceprezesem jest Robert Wański, skarbnikiem Bogusława Wilk, sekretarzem Zenon Zmuda, członkiem zarządu Czesław Wawrzyniak. Szefem komisji rewizyjnej jest Rafał Mania.

- To, co nam się udało po siedmiu latach można skomentować następująco - uważa pan Krzysztof: - Dobra oferta, myślę o idei reaktywowania klubu sportowego, plus lokalny patriotyzm równa się sukces.


Rok dla trenera

Do A klasy Tęczę wprowadził trener Jack Zmuda, który potrzebował na to tylko rok, wspierany oczywiście przez zawodników, w tym Michała Justa, króla strzelców drużyny. Ale Tęcza to trzy drużyny, jedna seniorów i dwie młodzieżowego zaplecza, razem 76 zawodników.

Spora grupa mieszkańców wsi pozytywnie przeżywa awans klubu. - Kiedy wreszcie przyjedziecie napisać o sukcesie Tęczy? - poganiała nas kilka razy pani skarbnik.

Obecnie jednak klub stoi przed weryfikacją boiska, które nie spełnia norm żądanych przez OZPN. Ale działacze znaleźli wyjście.

- W tym roku odbędą się u nas na stadionie dożynki powiatowe - tłumaczy K. Szerment. - Mamy słowo wójta Cukiera, że z tej okazji zostanie przeprowadzona renowacja murawy i odnowienie stadionu.

- Teraz nasza gmina ma w A klasie aż cztery kluby - wylicza Krzysztof Szerment. - Orzeł Belęcin, Gwiazda Siedlec, Sokół-Orkan Chobienice i oczywiście Tęcza

 

EUGENIUSZ KURZAWA
0 68 324 88 54
teren@gazetalubuska.pl
fot. Krzysztof Kubasiewicz

Urząd Gminy Siedlec

adres Urządu Gminy Siedlec
Urząd Gminy Siedlec
Zbąszyńska 17
64-212 Siedlec


telefon Urządu Gminy Siedlec

tel. 68 384 85 21,
68 384 85 95,
68 384 84 72
fax. 68 384 84 73

ug@siedlec.pl

Urząd Gminy czynny:

poniedziałek 7:30 - 15:30, wtorek 7:30 - 17:00,
środa-czwartek 7:30 - 15:30, piątek 7:30 - 14:00

liczba odwiedzin: 13928881 online: 3
Copyright © Gmina Siedlec. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
projekt: Urząd Gminy Siedlec, wykonanie: MBEST 2015